„Drugelių“ grupės veikla (3–5 metų vaikai)

Žaidimas  „Jausmų veidrodis“

Žaisdami žaidimą  „Jausmų veidrodis“ vaikai stebuklingoje „Jausmų dėžutėje“ rado veidrodėlį ir pažiūrėjęs į jį kiekvienas įvardijo savo nuotaiką, papasakojo, ką jaučia, kokius jausmus išgyvena. Dauguma šypsojosi, matė save geros nuotaikos. Paklausus kodėl taip jaučiasi, atsakė, kad norėjo po savaitgalio greičiau ateiti  į darželį, nes pasiilgo draugų. Vaikų nuotaika atsispindėjo pieštuose veideliuose.

Įdomiausias buvo trejų metų Beatos atsakymas, žiūrėdama į veidrodėlį ji pasakė: „Esu geros nuotaikos ir šypsausi, nes pasiilgau Dovydo, o širdutėje liūdna, nes naktį susirgo sesė ir išvežė į ligoninę. Todėl nupiešiau du veidelius. Vienas  linksmas, kitas  liūdnas.“

Vėliau vaikai linksmai nusiteikę prausė žaislus, valė dulkes, jautėsi darbinė nuotaika.

„Pelėdžiukų“ grupės veikla (6 metų vaikai)

„Aš ypatingas“ – kiekvienas vaikas piešdamas, o paskui papasakodamas atskleidė,  kuo jis yra ypatingas: vaikai pasakojo, kūno ypatumai, kokius žmones myli, kokie daiktai, žaislai jiems yra  patys mieliausi, įvardijo savo kūno ypatumus. Nustebo, kad vieni nuo kitų labai skiriasi.

Veikla – ,,Judėjimas – atsipalaidavimas – savijauta“. Vaikai žaisdami tyrinėjo, kaip aktyvus judėjimas ir atsipalaidavimas veikia jų nuotaiką.

Veikla ,,Pasisveikink su kaimynu“. Vaikų akyse žėrėjo džiaugsmo kibirkštėles, patys kvietė nespėjusius prisijungti, pajuto bendrystę.

„Skruzdėliukų“ grupės veikla (4–5 metų vaikai)

Tikslas – atpažinti ir įvardinti pagrindines emocijas, pasakyti gražius žodžius šalia sėdinčiam  draugui, veido mimika ir gestais parodyti emocijas.

Vaikai vaidina emocijas. Suvaidinti emocijas šio amžiaus vaikams dar sunku. Nežino, kaip vaidinti nuobodžiaujantį, išsigandusį, pavargusį.  Lengviau pavyksta suvaidinti pagrindines emocijas: liūdesį ir pyktį.

Ryto rate vaikai siųsdami kamuolį vaikai sveikinosi ir sakė gražius žodžius šalia sėdinčiam draugui. Vaikai pagyrė draugų daiktus: „graži tavo suknelė, sijonas, gumutės“. Ateityje, ugdomosiose veiklose plėsime vaikų žodyną žodžiais: švelnus, mielas, nuoširdus, draugiškas, mokysime pastebėti ne tik gražius daiktus, bet ir draugišką bei nuoširdų elgesį.

Skambant Mocarto muzikai vaikai piešė, kokią emociją jaučia. Džiaugėsi draugu, piešė linksmą ir liūdną veiduką.

Vaikai žaidė žaidimą „Jenga“ – tai žaidimas, reikalaujantis kantrybės, tikslumo ir  susikaupimo. Žaidžiant keliems vaikams lengva išlaukti, kol kitas trauks kaladėlę. Sunku susikaupti ir stengtis nejudėti, kol kitas vaikas traukia kaladėlę.

Renata Jankevičienė, PRŠC


Discover more from Nobody Less

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply

Discover more from Nobody Less

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading