Panevėžio rajono švietimo centro  direktoriaus pavaduotoja, „Erasmus+“ projekto „Prosocialinės vertybės“ ekspertė Renata Jankevičienė kalbasi su Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininke Laura Šinkūniene.

Mokslo metų pradžioje Švietimo centro direktorė Jurgita Vaitiekūnienė įteikė jūsų gimnazijai projekto „Prosocialinės vertybės“ dovanas – MIND DESIGNER robotukus (https://www.youtube.com/watch?v=Y-8buMuMcBE). Kaip juos sekasi integruoti į ugdymo procesą?

Spalio 1 d. gimnazijos bibliotekoje vyko integruota anglų k. ir matematikos pamoka 3 klasės mokiniams „Let‘s count School items!“. Pamoką organizavo anglų k. mokytoja E.Čepulienė ir 3 kl. mokytoja R.Sankaitienė. Pamokoje buvo naudojami išmanieji robotukai MIND DESIGNER. Gavę užduotis trečiokai, bendradarbiaudami grupelėse, turėjo parašyti tinkamą algoritmą iki nurodyto daikto. Visi pritarė, kad smagiausia dalis – programuoti robotukus! O jei ir suklydai, nieko tokio! – kartu klaidas taisyti visada drąsiau, o ir taisymo būdų – galybė!

Žinome, kad bendradarbiaujate su Naujamiesčio lopšeliu-darželiu „Bitutė“. Galbūt planuojate robotukus pristatyti ir darželio mažiesiems?

Spalio 8 d. gimnazijos robotukai MIND DESIGNER jau svečiavosi Naujamiesčio lopšelyje-darželyje „Bitutė“. Priešmokyklinukams vyko anglų kalbos pamokėlė „Fun numbers by MIND DESIGNER“. Reikėjo ne tik kantrai klausytis, ko išmanusis draugas prašo anglų kalba, bet pasitariant bei pagelbstint vienas kitam, surasti tinkamą skaičių kelią.

 Ar šią veiklą organizavote viena?

Ne, dirbome kartu su anglų k. mokytoja E.Čepuliene bei auklėtoja V.Magyliene. Tai buvo labai įdomi ir linksma pamoka. Na, o su vaikais sutarėme susitikti Naujamiesčio gimnazijos skaitykloje ir pratęsti pažintį su robotukais.

Kokia prosocialinė vertybė labiausiai ugdoma integruojant MIND DESIGNER robotukus į ugdymo procesą?

Didžiausia vertybė – vaikų bendradarbiavimas, problemų sprendimas kartu.

Nuoširdžiai dėkojame už pokalbį ir už tai, kad robotukai jau peržengė Naujamiesčio gimnazijos teritoriją ir buvo pristatyti ne tik Naujamiesčio lopšelyje-darželyje „Bitutė“, bet ir Švietimo centre vykusiame mokyklų direktorių pavaduotojų ugdymui pasitarime. Po šio susitikimo robotukais jau susidomėjo Velžio lopšelis- darželis ir Velžio gimnazija, o jūs maloniai sutikote juos pristatyti šioms bendruomenėms. Kartu su projekto koordinatore Jurgita Vaitekūniene džiaugiamės, kad MIND DESIGNER robotukai  paskatino ne tik vaikų, bet ir mokytojų bendradarbiavimą. Tai ir yra tikroji projekto „Prosocialinės vertybės“ pridėtinė vertė.

 Lauros Šinkūnienės nuotraukos

One thought on “Robotukai MIND DESIGNER bendradarbiavimo ugdymui”
  1. […] Panevėžio rajono švietimo centre spalio 17 d. vyko projekto „Prosocialinės vertybės“ sklaidos renginiai. Projekto koordinatorė Jurgita Vaitiekūnienė projekto veiklas pristatė Panevėžio rajono ugdymo įstaigų direktorių pavaduotojams ugdymui. Ji akcentavo prosocialinių vertybių ugdymo svarbą XXI amžiuje. Vėliau Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė Laura Šinkūnienė pademonstravo projekto metu CLEMENTONI padovanotų robotukų MIND DESIGNER galimybes. […]

Leave a Reply

Discover more from Nobody Less

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading